Canlı Görüşün
blogDetail

16 Eylül 2021 Manuel Briket Makinası

Manuel briket makinası ya da diğer adı ile el yapımı briket makinası, insan gücü ile çalışan bir briket makine türü olup özellikle küçük işletmeler ve küçük belediyeler için idealdir. Günlük kapasitesi 800-1000 adet olan manuel briket makinası, 20 x 40 x 20 ebatlarında briket üretimi yapan fonksiyonel bir makinedir.

Çoğunlukla Yarım otomatik briket makinalarına manuel briket makinası da denilmektedir . Eğer yarım otomatik briket makinası arıyorsanız aşağıdaki linkten briket makinası modellerimize bakabilirsiniz.

Manuel briket makinalarında makina çalışma prensibi insan gücüyle olmaktadır. Sadece makina üzerindeki vibrasyon elektrikle çalışmaktadır. Makina üzerindeki Vibratör 220v elektrikle çalışabilmektedir.

Manuel briket makinaları satın aldığınızda ek olarak briket üretimi için üretim paletlerine ihtiyac duyulmaktadır. Briket üretim paletlerini ibar makina güvencesiyle alabilirsiniz.

Manuel Briket Makinası

Titreşim ve basınçla sıkıştırma mantığı ile çalışan manuel briket makinası, kalıp değişimi ile farklı ebatlarda briket üretiminin yapıldığı makinelerdir. Dayanıklı briket üretimi yaparak sektörde son derece önemli bir ihtiyaca cevap verir. Çakıl, çimento, kum veya ponzadan yapılmış harcın titreşim ve basınçla sıkıştırılması ile dayanıklı briketler üretir. Yüksek aşınmaya dayanıklı çelik malzemeden üretilmiş olup uzun ömürlüdür. Bakımı kolay, yüksek performanslı vibratör özelliği ile kullanımı rahattır. Kalıp değişimi ile farklı amaçlara yönelik değişik ebatlarda briket üretimi yaparak ihtiyaçlara en etkili şekilde cevap verir.

İkinci El Manuel Briket Makinası

Yeni bir briket makinesine göre son derece uygun fiyatlarla sunulan ikinci el manuel briket makinası, yenisi kadar sağlam, fonksiyonel ve uzun ömürlü makinelerdir. Çalışması için 300 m²’lik bir alanın yeterli olduğu ikinci el manuel briket makinası ile çalışmak bir operatör için son derece konforludur. El yapımı veya manuel briket makinasıihtiyacında uygun fiyatı ile ikinci el makineler oldukça fazla tercih edilmektedir. 45 saniyelik kalıp süresi ve 800-1000 adetlik üretim kapasitesi ile küçük işletme ve küçük belediyelerin tercihidir.

Satılık Manuel Briket Makinası

Satılık manuel briket makinesi arayanlar tercihini ikinci el manuel briket makinası çeşitlerinden yana kullanıyor. 1350 mm x 1300 mm x 1650 mm ana makine boyutları ile satılık manuel briket makinası, ihtiyaçlara göre tek fazlı veya üç fazlı çeşitlerle sunuluyor. Kalıpların harçla doldurulmasında görev alan birkaç operatörle çalışan satılık manuel briket makinası, hareketli üst kalıbın diş kalıp üzerine operatör tarafından getirilmesi ve titreşim yapıldıktan sonra pres uygulanması ile dayanıklı briket üretimi yapıyor. Pres sonrası kol kaldırılarak briketler kalıptan çıkarılıyor. Farklı satılık manuel briket makinası çeşitlerinin hizmete sunulduğu günümüzde, sıfır briket makinelerine göre çok daha uygun fiyatlarla sunulan ikinci el briket makineleri çok daha fazla tercih ediliyor.

Manuel Briket Makinası Fiyatı

Yeni briket makinelerine göre manuel briket makinası fiyatı daha uygun olup tercih nedenidir. İnsan gücüne dayalı bir çalışma sistemin sahip olduğundan üretim maliyeti daha düşük olup manuel briket makinası fiyatı daha uygundur. Günlük üretim kapasitesi otomatik briket makinelerine göre düşük olup küçük işletmeler ve belediyelerin ihtiyaçlarına yöneliktir. 2’li, 4’lü, 6’lı ve 8’li manuel briket makinası fiyatı farklı olup fiyat bilgisi için tedarikçi firmayı arayıp detaylı bilgi almak gerekiyor. Çalışma saati ve kapasitesi farklı olan manuel briket makinelerinin fiyatları da sahip oldukları özelliklere göre değişiyor. Kurulum ve stok sahası için de farklı ebatlarda alanlara ihtiyaç duyuluyor. Her baskıda aynı kalitede ve aynı miktarlarda üretim yapan manuel briket makinaları, sıfır veya ikinci el olmalarına göre farklı fiyatlarla müşterilere sunuluyor.

Fonksiyonel ve Ekonomik Manuel Briket Makinası

Kalıp değişimi ile farklı ebatlarda briket üretiminin yapıldığı manuel briket makinası, uzun süre bakım gerektirmeyen dayanıklı ve fonksiyonel makinelerdir. Günlük üretim kapasiteleri, makine ölçüleri ve çalışmak için gerekli olan alanları farklı olup birçok çeşidi bulunmaktadır. Bir baskıda ürettiği briket sayısı da değişen manuel briket makinelerinin çalışma mantığı aynıdır. Otomatik briket makinelerine göre avantajları ve dezavantajları ile küçük ölçekli işletmelerin ve belediyelerin tercihidir. Kullanımı kolay, dayanıklı, verimli ve yüksek performanslı makineler olarak briket üretiminde popülerdir.İnsan gücüne dayalı bir çalışma sistemi nedeni ile uyum sağlayana dek yaşanacak olan zaman kaybı dışında bir dezavantajı yoktur. Uzun süre bakım ve onarım gerektirmemesi ise maliyetler açısından büyük bir avantajdır. Kurulum maliyeti ve fiyatı düşünüldüğünde ikinci el manuel briket makineleri çok daha avantajlıdır. Birçok farklı kalıbın kullanılarak farklı ürün üretiminin yapıldığı fonksiyonel makineler olarak sektörde önemli bir yere sahiptir.

Satılık sıfır veya ikinci el manuel briket makinelerinde müşteri ihtiyaçları gözetilmekte, tek veya üç fazlı manuel briket makineleri tüm ihtiyaçlara cevap vermektedir.

Benzer Haberler