• info@ibarmakina.com

Manuel Briket Makinası

Manuel briket makinası ya da diğer adı ile el yapımı briket makinası, insan gücü ile çalışan bir briket makine türü olup özellikle küçük işletmeler ve küçük belediyeler için idealdir. Günlük kapasitesi 800-1000 adet olan manuel briket makinası, 20 x 40 x 20 ebatlarında briket üretimi yapan fonksiyonel bir makinedir.

Çoğunlukla Yarım otomatik briket makinalarına manuel briket makinası da denilmektedir . Eğer yarım otomatik briket makinası arıyorsanız aşağıdaki linkten briket makinası modellerimize bakabilirsiniz.

Briket Makinası Modelleri için Tıklayın

 Manuel Briket Makinası

 Titreşim ve basınçla sıkıştırma mantığı ile çalışan manuel briket makinası, kalıp değişimi ile farklı ebatlarda briket üretiminin yapıldığı makinelerdir. Dayanıklı briket üretimi yaparak sektörde son derece önemli bir ihtiyaca cevap verir. Çakıl, çimento, kum veya ponzadan yapılmış harcın titreşim ve basınçla sıkıştırılması ile dayanıklı briketler üretir. Yüksek aşınmaya dayanıklı çelik malzemeden üretilmiş olup uzun ömürlüdür. Bakımı kolay, yüksek performanslı vibratör özelliği ile kullanımı rahattır. Kalıp değişimi ile farklı amaçlara yönelik değişik ebatlarda briket üretimi yaparak ihtiyaçlara en etkili şekilde cevap verir.

 İkinci El Manuel Briket Makinası

 Yeni bir briket makinesine göre son derece uygun fiyatlarla sunulan ikinci el manuel briket makinası, yenisi kadar sağlam, fonksiyonel ve uzun ömürlü makinelerdir. Çalışması için 300 m²’lik bir alanın yeterli olduğu ikinci el manuel briket makinası ile çalışmak bir operatör için son derece konforludur. El yapımı veya manuel briket makinası ihtiyacında uygun fiyatı ile ikinci el makineler oldukça fazla tercih edilmektedir. 45 saniyelik kalıp süresi ve 800-1000 adetlik üretim kapasitesi ile küçük işletme ve küçük belediyelerin tercihidir.

 Satılık Manuel Briket Makinası

 Satılık manuel briket makinesi arayanlar tercihini ikinci el manuel briket makinası çeşitlerinden yana kullanıyor. 1350 mm x 1300 mm x 1650 mm ana makine boyutları ile satılık manuel briket makinası, ihtiyaçlara göre tek fazlı veya üç fazlı çeşitlerle sunuluyor. Kalıpların harçla doldurulmasında görev alan birkaç operatörle çalışan satılık manuel briket makinası, hareketli üst kalıbın diş kalıp üzerine operatör tarafından getirilmesi ve titreşim yapıldıktan sonra pres uygulanması ile dayanıklı briket üretimi yapıyor. Pres sonrası kol kaldırılarak briketler kalıptan çıkarılıyor. Farklı satılık manuel briket makinası çeşitlerinin hizmete sunulduğu günümüzde, sıfır briket makinelerine göre çok daha uygun fiyatlarla sunulan ikinci el briket makineleri çok daha fazla tercih ediliyor.

 Manuel Briket Makinası Fiyatı

 Yeni briket makinelerine göre manuel briket makinası fiyatı daha uygun olup tercih nedenidir. İnsan gücüne dayalı bir çalışma sistemin sahip olduğundan üretim maliyeti daha düşük olup manuel briket makinası fiyatı daha uygundur. Günlük üretim kapasitesi otomatik briket makinelerine göre düşük olup küçük işletmeler ve belediyelerin ihtiyaçlarına yöneliktir. 2’li, 4’lü, 6’lı ve 8’li manuel briket makinası fiyatı farklı olup fiyat bilgisi için tedarikçi firmayı arayıp detaylı bilgi almak gerekiyor. Çalışma saati ve kapasitesi farklı olan manuel briket makinelerinin fiyatları da sahip oldukları özelliklere göre değişiyor. Kurulum ve stok sahası için de farklı ebatlarda alanlara ihtiyaç duyuluyor. Her baskıda aynı kalitede ve aynı miktarlarda üretim yapan manuel briket makinaları, sıfır veya ikinci el olmalarına göre farklı fiyatlarla müşterilere sunuluyor.

 Fonksiyonel ve Ekonomik Manuel Briket Makinası

 Kalıp değişimi ile farklı ebatlarda briket üretiminin yapıldığı manuel briket makinası, uzun süre bakım gerektirmeyen dayanıklı ve fonksiyonel makinelerdir. Günlük üretim kapasiteleri, makine ölçüleri ve çalışmak için gerekli olan alanları farklı olup birçok çeşidi bulunmaktadır. Bir baskıda ürettiği briket sayısı da değişen manuel briket makinelerinin çalışma mantığı aynıdır. Otomatik briket makinelerine göre avantajları ve dezavantajları ile küçük ölçekli işletmelerin ve belediyelerin tercihidir. Kullanımı kolay, dayanıklı, verimli ve yüksek performanslı makineler olarak briket üretiminde popülerdir.İnsan gücüne dayalı bir çalışma sistemi nedeni ile uyum sağlayana dek yaşanacak olan zaman kaybı dışında bir dezavantajı yoktur. Uzun süre bakım ve onarım gerektirmemesi ise maliyetler açısından büyük bir avantajdır. Kurulum maliyeti ve fiyatı düşünüldüğünde ikinci el manuel briket makineleri çok daha avantajlıdır. Birçok farklı kalıbın kullanılarak farklı ürün üretiminin yapıldığı fonksiyonel makineler olarak sektörde önemli bir yere sahiptir.

 Satılık sıfır veya ikinci el manuel briket makinelerinde müşteri ihtiyaçları gözetilmekte, tek veya üç fazlı manuel briket makineleri tüm ihtiyaçlara cevap vermektedir.

Read More

Beton boru makinası için Kalıp ve paletler ırak

Iraktaki müşterimiz için beton boru makinası kalıpları ve paletlerinin sevkiyatını gerçekleştirdik. Irakta ilk defa üretilecek entegre contalı beton boru kalıpları 450mm ve 600mm imalatını yapıp sevkiyatını tamamlamış bulunmaktayız.  Sevkiyatta  450mm entegre contalı beton boru kalıbı , 600mm entegre contalı beton boru kalıbı, 450mm entegre contalı beton boru paleti, 600mm entegre contalı beton boru paleti , 450mm entegre contalı fiber başlık ve 600mm entegre contalı fiber başlık gönderimi gerçekleştirdik.

Sevkiyatımızdan görüntüler

Read More

GhanaBuild 2019

5-7 Kasım tarihleri arasında Gana Akra’da Düzenlenen Yapı ve inşaat fuarına atıldık. İmalatını yaptığımız beton boru makinası , briket makinası , parke taşı makinası ve bu makinalar ait kalıplarda 42 yıldır edindiğimiz tecrübeyi müşterilerimize aktardık.

 

Read More

EthioCON 2019 Etiopya

Beton Boru makinası, Briket makinası, Parke Taşı makinası üretimde sektörde öncü firmalardan biri olan firmamız İBAR MAKİNA 24-27 eylül Tarihleri arasında gerçekleşen Ethiocon 2019 inşaat ve iş makinaları fuarına katıldık.

Fuarımızdan Görseller

Read More

TACS 2019 Türkiye – Afrika İnşaat iş Forumu

İBAR MAKİNA olarak 3-4 Haziran Tarihlerinde İstanbulda Düzenlenen Türkiye Afrika iş forumu ve b2b görüşmelerinde katılımcı olarak yerimizi aldık.

Briket makinası , Parke taşı Makinası, Beton Boru Makinası ve bu makinalarda ihtiyaç duyulan kalıp hakkında müşterilerimizle görüşmelerimiz oldu.

Read More

Uzbekbuild 2019

İBAR Makina olarak 03-05 Nisan 2019 Tarihleri arasında Uzbekbuild2019 Fuarında katılımcı olarak yerimizi aldık. Fuarda sergilediğimiz ürün kategorileri Beton Boru Makinaları , Beton briket makinaları , Beton Parke taşı makinaları

ibar makina beton boru makinaları ve parke taşı briket makinaları
Uzbekbuil2019
Read More

BATIMATEC 2019 Cezayir

İBAR MAKİNA olarak24-29 Mart 2019 Tarihleri arasında Batımatec 2019 Fuarında katılımcı olarak yerimizi aldık. Fuar boyunca Ziyaret Eden misafirlerimize Teşekkürlerimizi sunarız.

Sergilediğimiz ürün Grupları

Beton Boru Makinaları, Beton Boru Kalıpları , Beton boru Paletleri (çemberleri), Parke Taşı ve Briket Makinaları , Parke taşı ve Briket Kalıpları

Read More