Briket makinası briket harcının mikserle hazırlanıp makina üzerindeki kalıplara dökülerek vibrasyon ve hidrolik sıkıştırmayla briket üreten makinalardır.Makinalardaki hareketler hidrolik ve elektrik sistemi ile yapılmaktadır.

Briket makinalarında aynı zamanda kalıp değiştirerek bordür,bims,asmolen,yağmur oluğu ve özel ölçülere göre briket üretimi yapılabilmektedir.

Briket Makinası Çeşitleri

Tek Kovalı Briket Makinaları

Tek Kovalı briket makinası

Briket, Asmolen, yağmur oluğu gibi ince harç bölümünün kullanılmadığı,üretimde kalın harc bölümünün yeterli olduğu tek harc hazneli makinalardır.Adını bulundurduğu tek harc haznesinden almaktadır. Çift kovalı briket makinalarına göre maaliyeti daha hesaplı olduğundan tercih edilmektedir.Kendi içinde üretim kapasitesine göre modellere ayrılmaktadır.

Çift Kovalı Briket Makinaları

Çift Kovalı Briket Makinası

İki adet harc haznesinden (ince harc ve kalın harc) oluşan üretim makinalarıdır.İnce harc bölümü parke taşı üretiminde yüzeyin pürüzsüz ve renkli cıkması için kullanılmaktadır.Briket üretilirken tek harc haznesini , parke taşı üretirken iki harc haznesini kullanmaktadır.

Yürüyen Briket Makinaları

Yürüyen bir farklı söylenişiyle Yumurtlayan briket makinası sabit makinalara göre palet maliyeti olmadığı için tercih edilmektedir.Briket makinasında üretilen ürün zemin üstünde üretilir ve makina ileri doğru hareket eder yeni üretim döngüsü oluşturulur. Makina briket üreterek devam ettiği için yumurtlayan briket makinası adını almıştır.

Briket makinası alırken niçin İBAR MAKİNA’yı tercih etmeliyim?

Briket makinası üretiminde 1968’li yıllarından beri tecrübe edinen ibar makina, günümüzde kendinden emin ve müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalarını sürdürmektedir.

Ürettiğimiz makinalarda güçlü gövde yapısı ve yüksek kaliteli malzeme kullanımı ile sektörde öncü firma konumundayız. Makinalarımızda kullanılan elektrik sistemi schneider alman, hidroliksistemi italyan vibrasyon sisteminde kullanılan rulmanlarda özel devire dayanıklı SKF alman menşeilidir.

Ürettiğimiz Briket makinaları en ağır şartlarda ve iklim koşullarında çalışıcak şekilde özel olarak tasarlanmıştır.

İBAR MAKİNA ürettiği Briket makinasında satış öncesi ve satış sonrası destek ve hizmetleriyle her zaman ön plana cıkmıştır. Satın alınan ürün siparişten itibaren briket fabrikası saha planlamasından , ürünün kurulup test işlemlerine kadar mühendislerimiz gözetiminde yapılmaktadır.

Kurulumunu yaptığımı fabrikalarda personellere gerekli eğitimi verip , makinanın calışmasını daha verimli hale getirmeyi amaç ediniyoruz. Satmış olduğumuz makinalarda rutin servis bakım işlemi sağlayıp , böylece briket makinanızın daha uzun ömürlü ve sorunsuz şekilde çalışmasını sağlıyoruz.