Canlı Görüşün
blogDetail

20 Eylül 2021 Briket Fabrikası kurmak istiyorum

Bu yazımızda briket fabrikası kurmak isteyenler için , Briket fabrikası nasıl kurulur ? Briket fabrikası maliyeti nedir? Sorularını yanıtlayacağız.

Briket Fabrikası kurmak için maliyet hesabı yapılırken göz önünde bulundurmanız gereken faktörler , Fabrikanın kurulucağı arazi boyutu ve m2 fiyatı , alıcağınız briket makinasının günlük üretim kapasitesine göre fiyatlandırılması ve fabrikada kullanılcak makina harici Forklift,beton santrali ve yarım otomatik mikserler gibi yardımcı ekipman fiyatları bu faktörlerin içindedir.

Briket fabrikası kurarken en fazla maliyet alıcağınız briket makinasıdır.Fabrikayı kurarken sıfır briket makinası mı yoksa ikinci el briket makinası mı almak istiyorsunuz öncelikle buna karar vermeniz gerekmektedir.Çünkü Özellikle beton sektöründe çalışan makinalarda sıfır makinalar ile ikinci el briket makinaları arasında ciddi farklar vardır. Briket makinası fiyatları hakkında bilgiyi yandaki bağlantıyı tıklayarak elde edebilirsiniz.

En uygun briket fabrikası maliyeti için hesap yapmak gerekirse günde 4000 adet 200x400x200mm ölçülerinde briket üretmek için 4’lü Briket makinası ihtiyacınız vardır. Bu makina için stok alanı, makina kurulum alanı olmak üzere toplam 2500m2 bir alan gereklidir.Bu alanın en az 800m2 si beton olmalıdır.Kurucağınız fabrikada çatının kapalı olması zorunlu değildir fakat makinanın üstünü kapatmanızı öneririz.

Briket Fabrikası Çeşitleri;

Yarı otomatik briket makinası

Otomatik briket makinası

Manuel briket makinası

Briket fabrikası kurmak ve Briket makinası hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Benzer Haberler