Volkanik aktiviteler sırasında kimyasal tepkimeler sonucu oluşan doğal taşa bims adı verilir.  Boşluklu, süngerimsi ve gözenekli bir yapısı bulunan taş, ısı ve ses yalıtkanıdır. Uzun ömürlü ve doğa dostu olan doğal taşın kimyasal tepkime vermemesi mikroorganizma oluşumunu engellediği gibi toksit açıdan tamamen zararsız hale getirir. Mukavemet değerinin yüksek olması hem deprem hem de birçok atmosfer olaylarına karşı doğal taşta dayanıklılık sağlar.  

Hafif Yapı Elemanı

Nemi doğal bir şekilde dengeleyen taş tüm bu nitelikleriyle hafif yapı elemanları üretiminde en çok tercih edilen ham maddeler arasında yerini alıyor.  Diğer bir ismi pomza olan volkanik kayaç üretiminde bims makinası kullanılır, aynen briket makinelerinde olduğu gibi otomasyon niteliği bims makinesinde de tercih edilen çalışma prensibidir. Bims taşının işlenerek hafif yapı elemanı haline getirilmesi ile kullanım alanı ve amaca göre üretimi kendine has özelliklerle sağlanır. 

Geç Keşfedilen Hammadde

Bims taşının işlenmesinde direkt etkileşime girdiği hammaddenin aşırı etkilerine maruz kalır bu nedenden dolayı makineler de zaman içinde aşınmanın önüne geçilemeyen kalıplar ve mikserler değiştirilebilir olmalıdır. Bims makinası fiyatları konusunda merak edenler için firmamız her türlü bilgiyi ve desteği sunuyor. Doğal hafif agrega olarak sınıflandırılan bims taşı ya da pomza taşı ülkemizde geç keşfedilen bir hammaddedir, bims taşının değeri Türkiye’de son 10 yılda anlaşılmaya ve inşaat sektöründe %90 oranında kullanılmaya başlandı. 

Birçok Sektörde Kullanılıyor

Endüstriyel alanlar olan tekstil ve yapay maden sektöründe önemi artmaya başlayan pomza taşı; gerek fiziksel ve kimyasal etkenlere karşı dayanıklılığı gerekse süngerimsi bir yapısı olması ve volkanik olaylar neticesinde oluşması sayesinde tercih ediliyor. Aynı zamanda uzun ömürlü, zararsız, ses ve ısı yalıtım özelliği sağlayan; yüksek sıcaklık değerlerine karşı dayanıklılık ve camsı yapıya sahip olması ile çok daha fazla tercih edilen bims taşı hammaddeler arasında yerini aldı. Tüm bu özellikleri sayesinde özellikle inşaat sektörünün gözdesi olma yolunda hızla ilerleyen pomza taşı, iyi kalitede ve beyaz renktedir. 

Kırılmadan Ezilme Özelliği

Sert bir yüzeye vurulduğunda ezilip toz olan ancak kırılmayan pomza taşı kumaşta renk değiştirme ihtimali söz konusu olan ham maddedir. Sıfır nemde özgül ağırlığı 0.5- 0.55 g/cm3 olması gereken bims taşı kırılmadan ezilme özelliği gösterir. Ve temas ettiği kumaşın yırtılmaması için keskin yüzeylerinin yuvarlatılmış olması gerekir. Özel boyalarda dolgu maddesi olarak kullanıldığı gibi camların işlenmesinde de kullanılır. Ayrıca tarım ilaçlarında kimyasal taşıyıcı, sabun ve deterjan üretiminde puzzolan madde olarak kullanılması diğer kullanım alanları arasında sadece bir kaçıdır. Son yıllarda karşımıza mangal kömürü olarak çıkan pomza taşı aynı zamanda kömür ateşi işleminde görür.

Büyük Avantajlara Sahip

Isı ve ses izolasyonu ile öz ağırlığı açısından normal yapı elemanlarına göre oldukça büyük avantajlara sahip olan hafif agregalı yapı elemanı olan pomza taşı; gittikçe artan bir eğilim ile farklı kullanım alanları bulmaya başladı. Hafifliğin temel neden olmasının yanı sıra ürünün doğal bir hammaddeden oluşması, yüksek sıcaklığa dayanabilmesi ve ısısal konforunun sağlanması açısından ısı izolasyonu sağlaması tercih ediliyor. Aylara göre fiyatları değişim gösteren Bims makinası fiyatları ve Bims makinelerinin aralık ayından nisan ayına kadar olan süreçte satışlarında ciddi oranda artış gözlenmekte. Bims makineleri sektöründe güvenilirliği kanıtlanan firmamız; bims makina ne kadar sorusuna cevap vermek için gerekli tüm tecrübe ve donanıma sahiptir. 

Kalite Ve Uygun Fiyat

Ayrıca makinelerin bakımında da müşterilerine kolaylık sağlar. Kaliteyi uygun fiyat ile alıcılarına sunam firma bu alanda sektörün lideri durumunda. Düzenlenen çeşitli kampanyalarla uygun fiyatlarda Bims makinesi hizmeti veren bims makine satılık rakamlarını açıklayan firma; sektörde kaliteli fiyat açısından öncülüğünü açık ara devam ettirmekte.  Kalite, garanti, güven ve uygun fiyatı bir arada sunan firma deneyimli ve profesyonel teknik servis elemanları ve güler yüzlü personeli ile satış sonrası hizmetlerine de devam ediyor.  Bims makine fiyatları ve makinenin kalitesinde kendini kanıtlayan firmamız, Bims makinelerinde kalitenin markası haline gelmiş durumda.