Beton Boru makinası kum, çimento, çakıl ve su gibi maddelerin karıştırılarak hazırlanan betonun kalıplara dökülerek vibrasyon ile sıkıştırıp beton boru üretimi yapan makinalardır.

Farklı çap ve uzunlukta ürettiğimiz makinalar 150mm’den başlayıp 3600mm’e kadar çapında , 3000mm uzunluğuna kadar üretim yapabilmektedir.

Beton boru makinaları harc bunkeri , harc dağıtım arabası , vibratörler , sıvama grubu ve beton boru kalıplarından oluşmaktadır.

Beton boru makinası imalatında 42 yıllık bilgi ve tecrübemizi arkamızda alarak 1978 yılından bu zamana ilk günkü heyecan ve isteğimizle faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.

Uluslararası standartlara uygun (DIN Normlarında) ürettiğimiz makinalarda her seviyede farklı tip ve kapasite pratik çözümler sunuyoruz.

Beton boru makinası özellikleri

  • Türkiyenin ilk beton boru makinası imalatcılarından olarak edinilen yüksek tecrübe
  • Yüksek Kaliteli imalat, ISO 9001 , CE , ISO 14001, ISO 15001 Kalite sertifikalarıyla güvence sistemi
  • Yüksek Güvenirlik (Kurmuş olduğumuz beton boru fabrikaları en iyi örnektir.)
  • %100 Müşteri memnuniyeti ilkemizle her zaman en büyük referansımız müşterilerimiz
  • Güçlü ve Hızlı servis ve yedek parça ağı
  • Yüksek Kalitede malzeme kullanımı
  • Güçlü Arge yapısı

Beton Boru Makinası Çeşitleri

Beton boru makinaları kendi aralarında vinçli üretim yada vinçiz hidrolik asansörlü olmak üzere ikiye ayrılır

Vinçli sistem beton boru makinaları: Beton Boru imalatı sırasında beton borunun kalıpla birlikte stok sahasına taşınan beton boru makinalarıdır. Kalıp makina ile birlikte stok sahasına gittiği için oldukça zaman kaybı vardır.Tekli üretim yapar. Hidrolik Asansörlü beton boru makinalarına göre avantajı 3600mm çapındaki beton boruları üretmesidir.

Vincli sistem beton boru makinası

Hidrolik Asansörlü beton boru makinaları: Beton boru imalatı sırasında herhangi bir vince gerek yoktur.Makinada üretilen beton borular forklift yardımıyla stok sahasına taşınır. İkili ve üçlü üretim yapan modelleri vardır.Maksimum 1600mm Çapa kadar beton boru üretebilirler.

Hidrolik Asansörlü beton boru makinası

Beton Boru makinası yardımcı ekipmanları

Beton boru üretimi için yardımcı ekipmanlara ihtiyac vardır. Peki nedir bu yardımcı ekipmanlar

Beton boru paletleri (beton boru çemberleri) ; Üretilen beton borular, Beton boru çemberlerinin üzerinde cıkar ve stok sahasına taşınır. Beton borular beton boru paletlerinin üzerinde birgün bekletildikten sonra beton borulardan alınır ve ertesi gün üretime devam edilir. Bir günde kaç adet beton boru üretilmek isteniliyorsa o kadar beton boru çemberi alınması zorunludur.

Fiber başlıklar : Beton boru üretildikten sonra üst kısmındaki yamulmayı ve eğriliği önlemek için kullanılır.Boru üzerinde standartlara göre bir gün beklemesi gerekmektedir.Fakat birçok firma maliyetinden dolayı fazla sayılarda almak istemez ve sadece beton boruları sahaya taşırken kullanır.